Pyszne drinki bez procentów

0
185
5/5 - (1 vote)

Bezalkoholowe piwo już od wielu lat wpisało się w ofertę zarówno sklepów specjalistycznych z alkoholem jak i spożywczych i marketów, a jego sprzedaż rośnie z roku na rok.

Nie tylko piwo i wino

Obecnie oferta piw bezalkoholowych to nie tylko zwykłe piwo, ale piwa smakowe, IPA, APA, pszeniczne i praktycznie każdy gatunek piwa ma swoją wersję bez procentów. Równie popularne robi się wino bezalkoholowe. Wbrew temu co niektórzy twierdzą nie jest to sok winogronowy, lecz prawdziwe wino, które przeszło proces fermentacji, a na koniec z pomocą nowoczesnej technologii usunięto z niego alkohol. Wina bezalkoholowe charakteryzują się autentycznym aromatem i smakiem wina i niezbyt doświadczony konsument w ogóle nie zauważy różnicy. Od niedawna zagościły na naszym rynku odpowiedniki mocnych alkoholi – ginu, whisky, rumu, wermutów i aperitifów.  W smaku do złudzenia przypominają oryginalne trunki, a zawartość alkoholu w nich nie przekracza 0,5%.

Gdzie kupić napoje bezalkoholowe ?

Sklep bezalkoholowy beztrosko.pl oferuje bogatą gamę napojów bezalkoholowych. Można zamówić tutaj wina bez alkoholu, elixiry, likiery i wermuty, a także napoje typu „ready to drink” – na przykład doskonały gin z tonikiem. Beztrosko.pl oferuje również kombuchę, typowe napoje bezalkoholowe, a także zestawy, z których można w domu sporządzić eleganckie drinki. Na stronie internetowej beztrosko.pl można znaleźć ciekawe przepisy na drinki – zarówno autorskie i jak i kultowe koktajle typu Negroni, Old Spiced, Mule czy gin z tonikiem. Wszystkie produkty oferowane przez sklep bezalkoholowy opierają się na naturalnych, zdrowych składnikach – ekstraktach ze świeżych owoców i przyprawach.

Dla kogo dedykowane są napoje bezalkoholowe ?

Sklep bezalkoholowy wyszedł na przeciw systematycznie zwiększającej się grupie konsumentów, która w sposób świadomy rezygnuje w ogóle bądź ogranicza spożycie alkoholu. Napojami tego typu mogą cieszyć się również kobiety w ciąży, kierowcy, a także osoby, których stan zdrowia lub przyjmowane lekarstwa nie pozwalają na spożycie napojów alkoholowych nawet w najmniejszych ilościach. Niektóre napoje z oferty sklepu bezalkoholowego mogą zawierać do 0,5% alkoholu. To naprawdę niewiele, taką ilość zawiera wiele popularnych produktów spożywczych takich jak dojrzałe banany, kefir, ocet czy niektóre słodycze. Chociaż przepisy polskie nie wymagają specjalnego oznaczania produktów, w których zawartość alkoholu nie przekracza 0,5% sklep bezalkoholowy zawsze umieszcza takie oznaczenia na etykiecie.