5/5 - (1 vote)

Podróżując po świecie przywozimy wspomnienia eleganckich apartamentów, w których z przyjemnością odpoczywaliśmy po intensywnym dniu.

Zachwyca nas prywatna łazienka, obszerna garderoba oraz rozległy taras, z którego możemy cieszyć się malowniczymi widokami. Być może dlatego, coraz częściej, myśląc o budowie własnego domu, decydujemy się na wybór projektów domów, które posiadają sypialnię małżeńską z prywatną garderobą i łazienką. Jakie są zalety sypialni typu master bedroom we własnym domu?

Dom przy Bukowej 48 – projekt domu z sypialnią master bedroom

Wygodna tak, że aż żal z niej wychodzić – zalety prywatnego apartamentu.

Kompleksowo zaprojektowane i starannie przemyślane projekty domów jednorodzinnych z poddaszem, posiadają główną sypialnię rodziców w reguły na poddaszu, w komfortowej strefie nocnej. Najlepiej umieścić taką kompletnie wyposażoną przestrzeń odpoczynku w największym pokoju, lub – gdy wybraliśmy projekt domu z garażem – w pomieszczeniu zlokalizowanym bezpośrednio nad nim. Szczególnie korzystnie taki układ wypada w domach, w których garaż jest zlokalizowany od wschodu, a tym samym główna sypialnia też może znajdować się od wschodu. Rankiem pierwsze promienie słońca budzą nas przez okna umieszczone w dachu, a dzień możemy rozpocząć od krótkiej gimnastyki na tarasie, czy balkonie. Nie musimy czekać w kolejce do łazienki, ani spieszyć się do szaf na korytarzu, aby przygotować się do wyjścia. Po porannej toalecie i odwiedzeniu garderoby, schodzimy na parter gotowi przygotować śniadanie dla siebie i dzieci. Prywatna łazienka oraz garderoba pozwalają całkowicie autonomicznie przygotować się do nadchodzącego dnia, co oszczędza nam czas i eliminuje niepotrzebne zamieszanie.

Decydując się na projekty domów z poddaszem mamy tę pewność, że żaden niepożądany gość nie wejdzie nam wprost do sypialni, dlatego możemy w niej zachować odpowiadający wyłącznie nam poziom ładu i porządku… To nasz prywatny azyl, z dala od oczu odwiedzających nas przyjaciół, czy rodziny.

Dom przy Cyprysowej 78 – rzut poddasza

 

Wybierając projekty domów parterowych prywatny apartament z łazienką i garderobą może być umieszczony na dwa różne sposoby; w centralnej części parteru, stanowiąc punkt, z którego mamy doskonałą komunikację z każdą częścią domu, a przez to – szczególnie w przypadku mniejszych dzieci – możemy zapewnić wszystkim spokój i bezpieczeństwo oraz nieco na uboczu domu. Druga opcja polega na umieszczeniu pokoju rodziców w oddzielnej części domu, w cichej i spokojnej przestrzeni, nieco z dala od codziennego zgiełku.

Oprócz oczywistych korzyści wynikających z dostępu do prywatnej łazienki, ważnym elementem apartamentu typu master bedroom jest garderoba. Umożliwia ona na całkowite zrezygnowanie z obszernych szaf, czy komód, przechowując wszystkie ubrania w jednym miejscu. Dodatkowo, posiadając obszerną garderobę na własny użytek, maleje ryzyko wystąpienia sytuacji, że nie będziemy mieć co na siebie włożyć. Taka przestrzeń pomieści ubrania na każdą okazję, od formalnych spotkań biznesowych po swobodne wyjścia ze znajomymi.

Dom przy Makowej 6

Przyjemność, na którą zasługujesz. Zadbaj o swoje potrzeby.

W trakcie budowy domu jesteśmy skupieni najczęściej na szczęściu rodziny i zapewnieniu lepszej przyszłości naszym dzieciom. Nie możemy jednocześnie pomijać swoich osobistych przyjemności, wygód i jednocześnie zadbać także o siebie. Ostatecznie to od naszego zaangażowania i determinacji zależy powodzenie inwestycji i jej ostateczny efekt. Apartament sypialniany w stylu master bedroom to spojrzenie również na potrzeby i nasz komfort, jako inwestorów. Jeśli budżet inwestycji pozwala na wygospodarowanie wygodnego miejsca, w którym odpoczniemy po trudach każdego dnia, warto sobie podarować tę odrobinę luksusu.